Mateřská škola Ratměřice, okres Benešov
Ratměřice

Organizace provozu

Vyzvedávání dětí: po obědě od 12,30 h, po odpočinku od 14,00 h.

Adaptační režim dítěte je individuálně přizpůsobený po dohodě rodičů s ředitelkou školy.

Stravné a úplata za kalendářní měsíc je splatné do 15. dne příslušného kalendářního měsíce formou zálohy. Z bezpečnostního důvodu je nutno platit inkasem, pouze ve výjimečných případech /po dohodě/ ve vyhrazených dnech.

Rodiče se informují o platbě za měsíc dle skutečně odebraných jídel u p. uč. Topolové. V následujícím měsíci bude provedenou vyúčtování, tj. za neodebrané obědy budou finance odečteny z další zálohy.

Rodič je povinen si včas zjistit částku k úhradě, a to i v nepřítomnosti dítěte v MŠ!!!

Výše stravného pro děti:

Cena oběda, svačin a nápoje - 74,-  Kč  ( potraviny, režie, DPH 10%)

• Příspěvek obce - 15,- Kč
  • Cena pro rodiče - 35,-  Kč
  • Režijní náklady - 24,- Kč

Školní vzdělávací program

Mateřská škola Ratměřice pracuje podle Školního vzdělávacího programu „Vesele do přírody“ se zaměřením na environmentální výchovu.

ŠVP je k nahlédnutí v šatně dětí.

Mateřská škola spolupracuje s rodinou. Vzájemným respektem, důvěrou navazujeme otevřený partnerský vztah a naplňujeme poslání jednotného působení na dítě. Rodič má právo být informován o prospívání svého dítěte, o jeho pokrocích v rozvoji a učení. Má možnost domluvit se na společném výchovném působení.

Podporujeme účast rodičů ve výchovně vzdělávacím procesu a na akcích školy, kde rodiče získávají kvalifikované informace z oblasti předškolní výchovy. Rodiče mají možnost spolurozhodovat a spolupodílet se na plánování programu mateřské školy. Jsou pravidelně a dostatečně informováni o všem, co se v MŠ děje. Vzniklé problémy řešíme na schůzkách s rodiči nebo individuálně.

Rodiče mají právo vyžádat si konzultaci s učitelkou nebo ředitelkou školy / po předchozí domluvě termínu / k otázkám výchovy a vzdělávání předškolních dětí,  při řešení problému, u poruch komunikačních schopností, u problémů se školní zralostí a zprostředkování odborného vyšetření, odborné literatury a z jiných důvodů.

Stížnosti, oznámení a podněty k práci mateřské školy podávejte u ředitelky školy, která je v zákonné lhůtě vyřídí.

My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujte nám. Jsme tu pro Vaše šťastné a spokojené dítě!!!

Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry a otevřenosti, cesta přátelství.

O školce

Motto:
„Na paloučku u lesa zpíváme si hopsasa,
z domova jen krůček
už je tu potůček.